Jeśli wybierasz się do Grecji na wakacje, pamiętaj, aby zabrać ze sobą kilka rzeczy. Podpowiadamy, co spakować – jest kilka przedmiotów, o których warto pamiętać.

Co zabrać ze sobą na wakacje do Grecji?

Przede wszystkim zabierz ze sobą kremy przeciwsłoneczne, a także lekkie, przewiewne i w jasnych kolorach ubrania. W każdą jednak podróż warto zabrać też coś cieplejszego, np. sweter lub bluzę, gdyż wieczory bywają chłodne – wiaterek wiejący od morza zapewne da się odczuć.
Podstawą jest też wygodne i lekkie obuwie, np. sandałki. Na spacery oraz piesze wycieczki po górach i wyspach przydadzą się zaś buty sportowe. Na plażę oczywiście klapki...

Jeśli jednak planujecie wakacje zimowe, pamiętajcie, że w Grecji jest wtedy zaskakująco zimno. Koniecznie spakujcie ciepłe ubrania, a także odpowiednie buty.

Zawsze w bagażu musi znaleźć się ponadto krem do opalania, okulary słoneczne oraz nakrycie głowy. Przydatna okazuje się także latarka, czasami ostry nóż, otwieracz, korkociąg, środki od straszenia owadów itd. Niezbędna jest także podręczna apteczka z podstawowymi lekami, np. aspiryną, środkami przeciwbólowymi i przeciwbiegunkowymi, plastrami itd. To obowiązkowy zestaw przed każdą podróżą, nie tylko wycieczką do Grecji.

Nie musisz za to brać paszportu – wystarczy dowód osobisty. Jeśli zamierzasz dużo zwiedzać i np. wypożyczyć samochód, weź ze sobą także prawo jazdy. Przydać się może także przejściówka do gniazdek elektrycznych oraz power bank.
(KK)