Po zniesieniu w Grecji ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, kraj powraca do normalności, a także otwiera swoje granice dla turystów. Nie da się ukryć, że to jeden z najważniejszych sektorów gospodarki Grecji. Grecja promuje się jako bezpieczna, tym bardziej, że skala epidemii cały czas była tu na niskim poziomie.

Grecja gotowa na przyjęcie turystów?

Koronawirus w Grecji
Grecy szybko wprowadzili rygorystyczną kwarantannę, dzięki której udało im się zatrzymać rozwój epidemii i zachować ją na dość niskim poziomie. Łącznie odnotowano ponad 2900 przypadków zakażenia.
Rząd Grecji zaplanował dwuetapowe otwarcia się na turystykę międzynarodową. Turyści zagraniczni będą przylatywać od 15 czerwca międzynarodowymi rejsami do Aten i Salonik, a loty międzynarodowe do portów regionalnych będą się odbywały od 1 lipca – w tym również na popularne wyspy greckie (jak Korfu, Kos czy Rodos itd.).

Wielkie greckie wakacje
Rząd Grecji informuje, że każdy jest mile widziany, a minister turystyki zapewnia, że Grecja jest dobrze przygotowana na przyjęcie turystów z całego świata. Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Przekonuje, że warto spędzić tu urlop, aby się odstresować – obecnie potrzebna jest jeszcze opinia specjalistów. Organy międzynarodowe muszą potwierdzić, że ich zdaniem jest już bezpiecznie.

Turystyka – ważna gałąź greckiej gospodarki
Ograniczenie wprowadzone z powodu ryzyka zarażenia koronawirusem stopniowo zniesiono – Grecy starają się, by życie powróciło u nich do normalności. Turystyka jest zaś kluczowa dla gospodarki tego kraju, dlatego Grecja jest obecnie promowana jako bezpieczny wybór na wakacje. Każdy, kto przylatuje na lotnisko w Grecji, musi przejść testy, a także poczekać na wynik, nie opuszczając hotelu.

Grecja to jedno z państw, które przekonują do spędzenia u siebie wakacji – granice otwierają także m.in. Włochy, Chorwacja czy Portugalia. W tym roku urlopy na pewno będą inne, ale jest możliwość wyjazdu i zaplanowania pobytu w krajach śródziemnomorskich.

Ewelina