Grecja zaktualizowała zasady wjazdu dla turystów. To jeden z ulubionych urlopowych kierunków Polaków, dlatego warto sprawdzić, czy trzeba będzie odbyć kwarantannę i jakie dokumenty są niezbędne do przekroczenia granicy podczas pandemii. Sprawdź aktualne zasady wjazdu na wakacje do Grecji.

Grecja na wakacje 2021

Grecja otwarta dla turystów
Grecja sezon turystyczny rozpoczęła już 15 maja, zapraszając zagranicznych turystów. Otwarte są plaże, kina plenerowe i wiele atrakcji. Nadal jednak nie wszystkie obostrzenia zostały zniesione. Głównie jednak nastąpiły zmiany dotyczącą przekraczania granicy.

Turyści, którzy planują wakacje 2021 w Grecji, mogą przekraczać granicę na podstawie unijnego certyfikatu covidowego (UCC). Jest on wydawany osobom zaszczepionym, ozdrowieńcom (na różny czas) i osobom mającym aktualny negatywny wynik testu na koronawirusa. Na granicy są wykonywane wyrywkowe testy.

Zmiany dla turystów dotyczą też kwarantanny. Jeśli okaże się, że podróżny jest zakażony koronawirusem, będzie musiał poddać się krótszej niż do tej pory izolacji. Dla zaszczepionych będzie to siedem dni, a dla pozostałych – dziesięć. Obowiązkiem jest też wypełnienie formularza lokalizacyjnego – Passenger Locator Form. Nie ma też ograniczeń w poruszaniu się między regionami. Działają restauracje i bary, hotele i campingi. Trzeba nosić maseczki – również na ulicach, ale nie na plaży.

KWK