Grecja nieustannie znajduje się w czołówce kierunków turystycznych – co zatem warto zobaczyć? Oto kraj Zorby w pigułce.

Grecja w pigułce – co koniecznie trzeba zobaczyć?

Ateny – najpopularniejsze i największe miasto w Grecji zachwyca zabytkami i niemymi świadkami historii. Koniecznie trzeba ujrzeć Akropol wraz z tutejszym muzeum i inne starożytne zabytki, m.in. Partenon, Propyleje, Apteros czy Erechtejon.
Plac Syntagma – tu zawędruj o pełnej godzinie – zmiana warty robi wrażenie!
Świątynia Zeusa Olimpijskiego – warto zobaczyć słynne z mitologii miejsce. Przekonaj się, czy tak je sobie wyobrażałeś w czasie lektury.
Agora – starożytna Agora oraz wieża wiatrów i Meczet Zdobywców to kolejne „must see” każdego turysty.
Plaka – najstarsza dzielnica, znajduje się tuż u stóp Akropolu. Wszędzie ciągną się zaś wąskie klimatyczne uliczki z restauracjami i sklepami. Jednak gdziekolwiek nie pójdziesz, w końcu wyjdziesz na kolejne zabytki, m.in. Świątynię Zeusa czy Łuk Hadriana.
Meteory – ale nie na niebie. To słynny masyw górski i imponujące monastyry. Tych prawosławnych klasztorów jest aż trzynaście, chociaż nie wszystkie można zwiedzić.
Saloniki – miasto słynie z Białej Wieży, która jest siedzibą muzeum kultury bizantyjskiej.
Wyspy greckie - wyspy to osobna bajka. Dość stwierdzić, że jest ich wiele, a każda inna. Jedną z najpopularniejszych jest Kreta – zarazem największa. Kusi pięknymi plażami, cudowną pogodą, ale i wieloma atrakcjami – Grotą Zeusa, wąwozem Samaria, ruinami pałaców, fortecami i uroczymi miasteczkami.