Grecy to wyjątkowo gościnny naród – towarzyscy, sympatyczni, chętnie poświęcają czas turystom. Co prawda wszystkie ludy śródziemnomorskie lubią spotkania towarzyskie w domu, kawiarence itd. Wybierz się na wakacje do Grecji i przekonaj się sam o gościnności tego narodu!

Jacy są Grecy? Poznaj jeden z wyjątkowo gościnnych narodów

Grecy bardzo chętnie spędzają czas wolny w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny. Chętnie też dzielą się tym, co mają – częstują m.in. własnoręcznie przygotowanymi potrawami. Dobre wino, a także gorące espresso, musaka i baklava to tylko kilka rzeczy, których z pewnością będziesz musiał skosztować podczas wizyty w greckim domostwie.

Wspólne biesiadowanie sprzyja zaś rozmowie i dyskusji, a także opowieściom na temat zarówno najnowszych dziejów świata, jak i historii Grecji. Musisz jednak pamiętać, że Grecy są wyjątkowo wrażliwi na swoim punkcie – nie porównuj np. oliwy greckiej do tureckich wyrobów. Nie krytykuj ich kraju i kultury, a spędzisz przyjemnie czas w ich towarzystwie.

Grecy są też głośni, ale wynika to z ich serdeczności i otwartości na otaczający ich świat oraz ludzi – także innej narodowości. Są pogodni i cechuje ich śródziemnomorska beztroska – to także świetni towarzysze podczas wszelkich zabaw czy tańców.

Ponadto wyjątkowo chętnie dzielą się wiedzą – jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś na temat zabytków Grecji, pogody, kuchni, dojazdu czy najlepszych plaż, z pewnością Ci podpowiedzą. Pamiętaj jednak, że sjesta to dla nich świętość – szanuj zwyczaje, a pomogą Ci we wszystkim.
(KK)