Wyspa Korfu będzie scenerią dla wspaniałych wakacji, jeśli jesteście miłośnikami piaszczystych i szerokich plaż oraz górzystego zielonego terenu.

Wyspa Korfu – najsłynniejsza z Wysp Jońskich

Grecka wyspa Korfu często określana jest także Korkyrą – słynie jako najpopularniejsza z Wysp Jońskich, a zarazem najpiękniejsza z nich.

Homer rozsławił ją już w starożytności – od tego czasu nie straciła na popularności. Moda na Korfu trwa także dzisiaj, gdyż wyspa ta ma wiele do zaoferowania. Na pierwszym miejscu trzeba wymienić wspaniałą pogodę – słońce grzeje naprawdę mocno, wysoką temperaturę wody – idealną do kąpieli, nurkowania czy uprawiania windsurfingu, piękne i długie plaże o drobnym piasku, pachnące plantacje cytrusów, starożytne miasteczka pełne niezwykłych zabytków, cudowne krajobrazy obfitujące w soczystą zieleń…

Korfu - Co warto zobaczyć?


Stare Miasto Korfu pełne jest zaś najwspanialszych zabytków – wpisano je na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer wieczorem – prawdziwa poezja!

Warto przepłynąć stąd łodzią także na Mysią Wyspę, czyli wyspa Pontikonisi – zapewne znamy ją z pocztówek lub fotografii zamieszczonych na stronach biur podróży. Legenda głosi, że to statek Odyseusza, który Posejdon przemienił w kamień za oślepienie jego syna. Okrągła wyspa jest gęsto porośnięta drzewami i ledwo wystaje nad poziom morza! A jeśli marzy Wam się panorama Pontikonisi, trzeba udać się na przedmieścia Korfu oraz do miejscowości Perama – stąd jest najlepszy widok i można stwierdzić osobiście, czy kształt Pontikonisi faktycznie przypomina mysz.