Fantastyczny pobyt w słonecznym kraju słynącym z płynnego złota i tańca zorby to przepis idealny na wakacje!

Grecja – słońce, oliwki i… zorba!

Grecja leży w południowej części Półwyspu Bałkańskiego, a jej tereny oblewają Morza Egejskie, Kreteńskie, Jońskie i Śródziemne. Od lat cieszy się ogromną popularnością jako jeden z najlepszych kierunków wakacyjnych.

Oferuje wszystko to, czego oczekujemy, aby miło spędzić urlop. Słoneczna pogoda, rozmaitość atrakcji, piękne krajobrazy i oryginalna kultura zdecydowanie są godne uwagi. Chętnie przybywają tu spragnieni słońca i błogich chwil spędzanych na opalaniu się na plaży.

Warto wcześniej przygotować sobie plan zwiedzania, gdyż miejsc zasługujących na uwagę jest tak wiele, że bez rozpiski można się zagubić… Polecamy Ateny, ale też Kretę, Peloponez, Rodos – wyspę róż czy Delfy ulokowane u stóp wzgórza Parnas. Co więcej, Grecja słynie z festiwali – w Atenach i w Epidauros, ogromnych targów – m.in. targ spożywczy Varvakeios Agora odbywający się w stolicy, serów i potraw – któż nie zna fety, halloumi czy musaki, a także oryginalnego wina z żywicą…

Będąc w Grecji, koniecznie trzeba też zatańczyć tradycyjny taniec, czyli zorbę. Każdy region charakteryzuje się zresztą odrębną kulturą i zwyczajami.

Przygotowaliśmy poradnik, gdzie zamieszczamy najważniejsze informacje o Grecji i jej atrakcjach – m.in. o miastach, wyspach, najpiękniejszych plażach, pogodzie czy zabytkach. Warto poczytać, a potem oddać się podróżowaniu i wypoczywaniu.