Można relaksować się na wspaniałej plaży, kąpać w morzu, opalać do woli i zajadać greckimi potrawami. Kos to cudowna, niewielka wyspa idealna na wypoczynek… bez względu na porę roku!

Słoneczny urlop na greckiej wyspie Kos

Co ciekawe, wyspa znajduje się przy zachodnim wybrzeżu Turcji, ale jest ostoją greckiej kultury i ojczyzną Hipokratesa. Co więcej, to także miejsce walk bogów olimpijskich! W trakcie planowania urlopu warto wziąć ją pod uwagę, gdyż nie brakuje tu atrakcji.
Kos słynie nie tylko z pięknej pogody, plaż i idealnego do kąpieli morza, ale także z imprez plenerowych. Jeśli jesteście ciekawi lokalnego folkloru, na pewno się wam tutaj spodoba! Corocznie organizowane są różne – a wiele jest już popularnych – festiwali. Można posłuchać muzyki, skosztować regionalnych potraw, potańczyć, wziąć udział w degustacji win.
Jedną z najpopularniejszych imprez jest Festiwal Hipokratesa , kiedy to mieszkańcy gromadzą się, aby oddać cześć ojcu medycyny. Organizowane są wtedy m.in. koncerty, spektakle czy pokazy tańca.
A jeśli lubimy aktywnie spędzać urlop, można wybrać się na zwiedzanie i podziwianie wyspy – są tu m.in. szerokie i piaszczyste plaże oraz zatoczki, wyschnięte jeziora, malownicze góry i doliny, zielone ogrody z palmami, palmy, ruiny licznych zabytków. Kos można zwiedzić samochodem, motorem, a nawet… quadem! Jeśli zaś wybieracie się z dziećmi, dobrą opcją jest skorzystanie z szerokiej oferty działających na miejscu biur podróży.