Kos oferuje relaks na plaży, kąpiel w ciepłym morzu, wreszcie opalanie się… To mała grecka wyspa uchodząca za ostoję greckiej kultury i ojczyznę Hipokratesa.

Spotkania ze sztuką na wyspie Kos

Warto skorzystać też z innych atrakcji czekających na turystów. Kos słynie z imprez plenerowych, które są świetną okazją, aby poznać lokalny folklor. Corocznie odbywają się popularne festiwale – można posłuchać muzyki i skosztować greckich potraw oraz win.
Jedną z najpopularniejszych imprez jest Festiwal Hipokratesa – Grecy oddają wtedy hołd ojcu medycyny. Organizowanych jest kilka koncertów, pokazów filmowych, spektakli, przedstawień, pokazów tańca i wystaw artystycznych dzieł, w tym m.in. fotografii czy rzeźby.
Udział w tak niebywałym wydarzeniu pozwala na przeżycie na Kosie niezapomnianych chwil. Dodatkową atrakcją jest zaś miejsce, gdzie organizowana jest większość tych atrakcji –średniowieczny zamek Joannitów.
Co ciekawe, na wyspie Kos – w mieście o tej samej nazwie, w samym centrum – rośnie słynny platan. To tzw. Drzewo Hipokratesa, symbol greckiej wysepki i duma mieszkańców. Legenda głosi, że to właśnie pod nim Hipokrates nauczał. Mieszkańcy wierzą, że jest to najstarsze drzewo w całej Europie.
Inne warte uwagi imprezy to m.in. Festiwal Miodu odbywający się w Antimachi, Festiwal Ryb w Kefalos czy też Festiwal Wina w Mastichari – każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak wziąć udział w nim wszystkich – to świetna okazja, aby poznać grecką kuchnię, gościnność i samych mieszkańców.