Jeśli wybierasz się na urlop do Grecji, przygotuj sobie listę atrakcji, które chcesz zobaczyć. Grecja obfituje w interesujące zabytki i miejsca, ale warto mieć rozeznanie, co zobaczyć. Poznaj kraj smacznej kuchni i pięknych plaż.

TOP 3 atrakcje w Grecji – sprawdź, co warto zobaczyć

Wyjątkowe atrakcje, wspaniałe zabytki, cudowna pogoda i wyborna kuchnia – to znak rozpoznawczy Grecji. Do tego jeszcze słynne wyspy, np. Kos, Korfu, Rodos – do wyboru, do koloru. Półwysep Bałkański to znakomita destynacja na wakacje pełne słońca! A wieczorem pora na lokalne wina i tradycyjne ouzo.

Plaża Elafonissi
Grecja to stolica europejskiej kultury. Na wczasy na Chalkidiki czy do Salonik wybierają się tysiące turystów rocznie. Wśród Polaków to bardzo popularny kraj i chętnie spędzamy tu dni wolne. Jedną z najpiękniejszych plaż jest słynna Elafonissi, raj marzycieli oraz romantyków. Lazurowe morze i plaża w kolorze różu, co wynika z okruchów koralowca.

Kos – wyspa idealna na plażowanie
Jedna z najpopularniejszych wysp wśród polskich turystów nieprzerwanie cieszy się uznaniem! Raj dla plażowiczów, miłośników morskich kąpieli i greckiej kuchni.

Meteory
Słynne klasztory wybudowane na Meteorach, pionowych skałach, na każdym robią wrażenie. Aby je zobaczyć, trzeba wybrać się w środkowej części Grecji, około 4 godzin od Aten. Do licznych miast mnisi mogą dotrzeć jedynie… w koszach wyciąganych na linach.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)