Zwykle staramy się dowiedzieć jak najwięcej o państwie, do którego planujemy się wybrać – nie inaczej jest w przypadku Grecji. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi – sprawdź, co warto wiedzieć o tym wyjątkowym państwie znanym z mitologii.

Wybierasz się na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto wiedzieć przez urlopem

Grecja słynie przede wszystkim jako kolebka europejskiej kultury i kraina mitologicznych bogów. Znana jest też jako kraj o wielowiekowych tradycjach, stolica filozofii i nauki. Jednak nie dla świata znanego nam z mitów wybieramy się tu na wakacje!

Grecja obecnie kojarzy się raczej ze słońcem, przepięknymi plażami, malowniczymi krajobrazami i wyśmienitą lokalną kuchnią. Do tego dodajmy jeszcze gościnnych mieszkańców i całkiem przystępne ceny, a uzyskamy idealny przepis na udane wakacje. To jednak nie wszystko, co musisz wiedzieć o Grecji!

Grecy są niezwykle przywiązani do tradycji i rodziny – są to dwie najważniejsze wartości w ich życiu. Uwielbiają zabawę i wspólne spotkania, ale ich podejście do życia, oddanie tradycji i kulturze oraz celebracja życia urzekają! W Grecji poza opalaniem się i zwiedzaniem nauczysz się doceniać życie i biesiadować każdą chwilę. Warto spędzić urlop w Grecji podczas jakiegoś festiwalu – a tych tutaj nie brakuje!

Pamiętaj, że Grecy są bezpośredni – wypytają Cię o wszystko, ale nie z ciekawości. Taka jest po prostu ich mentalność. Warto dopasować tempo życia do tempa Greków i miejsca, w którym jesteśmy – inny rytm toczy się na greckich wsiach, a inny w kurortach. Wszędzie jednak warto próbować rozmawiać po grecku – jeśli znasz choćby kilka słów i zwrotów, zyskasz ogromną sympatię mieszkańców.
(KK)