Grecja – nagrzany słońcem kraj atrakcji i zabytków, plaż, zatoczek, malowniczych klifów, wiecznie zielonych gajów cytrusowych, lasów piniowych, ale i cudownych wysp.

Wybierz się na boską wyspę

Greckie wakacje warto spędzić na jednej z wysp – jest ich aż około trzech tysięcy, ale jedynie ponad 160 jest obecnie zamieszkałych. Nie pytaj o radę starożytnej wyroczni, ale wybierz jedną z nich i zaznaj odrobinę boskiego życia. Nie bez powodu w rankingach 10 najlepszych wysp na wakacje zawsze znajduje się kilka wysp greckich – m.in. Rodos czy Santorini. Co więcej – znajdują się zwykle na szczycie tego zestawienia! Zaufaj opinii innych turystów i przekonaj się, jak wyglądają wielkie greckie wakacje.

Najpiękniejsze wyspy greckie na wczasy


Każdy znajdzie idealną dla siebie – np. Mykonos spełni oczekiwania imprezowiczów, Ikaria marzycieli, a Lesbos… zakochanych kobiet. Do najpopularniejszych zaliczamy jednak królową Korfu, Rodos, Kos, znaną z ekranizacji „Mamma Mia” Skopelos oraz prześliczną, choć drogą Santorini…

Na pierwszy raz warto wybrać jedną z najpopularniejszych, aby poznać styl wyspiarskiego życia, zrelaksować na plaży, zabawić w tętniących życiem klubach w rytmie tradycyjnej zorby, a także kąpać w morzu i uprawiać sporty wodne.

Grecka kuchnia


Na wyspach znakomita jest też kuchnia – świeże ryby i owoce morza to raj kulinarny dla smakoszy lokalnych specjałów. Grecja słynie ponadto z płynnego złota – najwyższej jakości oliwy z oliwek. A panująca tu pogoda i śródziemnomorski klimat sprawia, że warto wybrać się tu o każdej porze roku!